w naszej ofercie: 10863 imprezy, 5504 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Spływ Kajakowy w Nowej Hucie rzeką Dłubnią
Wszystko o tej ofercie wie:

SPŁYW KAJAKOWY W NOWEJ HUCIE RZEKĄ DŁUBNIĄ

Zajrzyj do Huty

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
180377273
oferta w pdf

Spływ Kajakowy w Nowej Hucie rzeką Dłubnia

Zobacz Nową Hutę w sposób, który mało kto wcześniej przed Tobą widział – z wysokości kajaka!

Zapraszamy na spływ kajakowy wyjątkową nowohucka rzeką Dłubnia. Mimo tego, że przepływa ona przez centrum dzielnicy Nowa Huita nadal posiada wyjątkowe naturalne walory przezco zachwyca i spływ nią jest prawdziwą przygoda. Liczne przewężenia, spadki i przeszkody dodają smaczku całej wyprawie a przy tym jest ona bezpieczna również dla rodzin z dziećmi.

Spływ rozpoczynamy z nad Zalewu Nowohuckiego. Tutaj po szkoleniu i informacjach dotyczących bezpieczeństwa wodujemy kajaki i spływamy rzeką aż do Wisły.

Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Wśród kajaków posiadamy również specjalne siedziska dla dzieci 4-7 lat i na zapytanie udostępniamy dodatkowe miejsce w kajaku 2+1 (na odpowiedzialność rodziców).

Zapewniamy transport uczestników po spływie do miejsca startu auto/bus (w pierwszej kolejności kierowcy i osoby bez samochodu).

Program ramowy:

Zbiórka nad Zalewem w Nowej Hucie (przy placu zabaw).

Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych - rzeczy zostaną zostawione w samochodzie transportującym kajaki, który zawiezie je na metę spływu.

- Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.
- Każdy uczestnik otrzyma kapok i wiosło.

Spływ potrwa ok. 1,5 - 2 godziny (ok. 5 km Dłubnią + 1 km Wisłą).
Metą będzie przystań przy Klubie Kajakowym NA FALI na terenie Yacht Klubu Nowa Huta w Mogile.

Jak się przygotować:
- wygodny sportowy strój (jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego), kask (to zawsze dobry pomysł). Obuwie wiązane (nie klapki) stare trampki nadają się idealnie.

Uwaga! Elektronika, telefony i inne gadżety uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność - warto zabezpieczyć je umieszczając w specjalnym wodoodpornym opakowaniu/woreczku.

 

Terminy i ceny

23.09-23.09.2018

uczestnik dziecko 3-6 lat w kajaku jako 3 os. Wolne miejsca
godz. 09:00 50 PLN 25 PLN Sprawdź

Impreza odbędzie się przy minimum 20 osobach. Dzieci do lat 4-7 w układzie 2+1 w dodatkowym siedzisku (na odpowiedzialnośc rodziców).

Osoba niepełnoletnia musi płynąć w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

Zakwaterowanie

bez zakwaterowania

Przystań Klubu Kajakowego NA FALI i grill Yaht Klubu Nowa Huta.

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zapewnienia transportu busem z hotelu na terenie Krakowa.

Własny

Cena zawiera

- wynajęcie kajaka, wioseł, kamizelki asekuracyjne (dla dzieci 3 - 6 lat kamizelki ratunkowe)
- opiekun grupy
- ubezpieczenie NNW
- transport po spływie na miejsce startu (w pierwszej kolejnosci kierowcy i osoby bez samochodu)

Cena nie zawiera

- świadczeń nie zwartych w cenie.

Informacje dodatkowe

Wszystkich wybierających się na spływ kajakowy Dłubnią chcielibyśmy uświadomić również o złej stronie tej rzeki. Sama rzeka nie jest temu winna tylko my ludzie, mieszkańcy tego miasta. Rzece tej, podobnie jak wielu innym w Polsce, doskwiera problem zaśmiecania brzegów i zanieczyszczania wód. Szczególne tej rzece – Dłubni - przepływającej przez środek milionowego miasta. Spływ ten mimo wielu walorów przyrodniczych i kajakowych dla niektórych może być dużym wstrząsem. Dlatego chcielibyśmy przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego z góry przestrzec wrażliwsze osoby aby zastanowiły się wcześniej przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale. Liczne kanały burzowe, skupiska śmieci, wszędobylskie reklamówki, butelki PET są tutaj i towarzyszą nam praktycznie od początku naszego spływu.

Spływ ma stanowić przygodę w kajaku, formę aktywnego wypoczynku i rekreacji, jeśli jednak cokolwiek z powyżej wymienionych informacji może Wam w tym przeszkadzać prosimy o nie klikanie przycisku Rezerwacja! Jeśli podejmiecie świadomą decyzję z pewnością będziecie się dobrze bawić, miejsce pozytywnie Was zaskoczy i poznacie potencjał turystyczny, rekreacyjny i przyrodniczy drzemiący w wodach tej rzeki - Jednak prosimy o świadomość miejsca przez które rzeka przepływa i tego, że jesteśmy na początku starań o jej lepsze dobro.

Co robimy aby rzeka była rzeką?
Przeprowadzamy akcje sprzątania Dłubni wiosną i jesienią angażując nie tylko siebie ale również mieszkańców i lokalne władze. Mamy zezwolenie na udrażnianie rzeki i staramy się o likwidację zatorów. Składamy pisma do instytucji miejskich i wojewódzkich zwracając się o przywrócenie temu miejscu należnej mu czystości. Czynnie bierzemy udział w projektach związanych z Dłubnią m.in. Park Rzeczny Dłubnia. Jesteśmy w kontakcie z instytucjami wspierającymi nasze działania. Edukujemy poprzez naszą dzieci i młodzież u brzegów rzeki przeprowadzając zajęcia edukacji ekologicznej.

Jak możesz pomóc Dłubni?
Gorąco prosimy Ciebie o wysłanie notki, pisma na emaila do poniższych instytucji, których zadaniem jest dbanie o czystość wody i brzegów oraz zapobieganie nielegalnym wysypiskom i przyłączom do kanalizacji burzowej:
• Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (wodociagi.krakow.pl/kontakt.html)
• Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. ()

---
Jeśli macie i inne pomysły, które Waszym zdaniem mogłyby wpłynąć na dobro rzeki będziemy wdzięczni za ich zgłoszenia na email fundacji: fundacja@ecotravel.pl

Galeria

Do pobrania

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.